O MNIE - Notka biograficzna

MISJA

Cześć jestem Paweł. Od dziecka zdradzałem zdolności artystyczne i wykazywałem zainteresowanie rzeczywistością duchową, niematerialną. Działam wielotorowo piszę piosenki, śpiewam, komponuję, fotografuję, tworzę grafiki oraz animacje. Moją misją jest przemiana ludzkiej wrażliwości poprzez sztukę i szeroko rozumiane twórcze działania. Myślę, że ludziom potrzebna jest większa samoświadomość społeczna, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, empatia oraz otwartość umysłu na szeroko rozumianą transcendencję, poszukiwania duchowe oraz piękno. W swojej twórczości staram się nie dawać gotowych odpowiedzi, ponieważ sam ich nie posiadam. Poprzez swoje działania próbuję pobudzić ludzi do głębszego zastanowienia się nad własnym życiem, do spojrzenia na rzeczywistość z innej, nowej perspektywy. Sztuka nie może służyć samej sobie, nie może być próżną wydmuszką lub dekoracją. Idąc za słowami Arystotelesa ,,Sztuka powinna naśladować naturę" i tym samym doskonalić świat na tyle na ile to możliwe - w tym upatruję sensu swoich działań.

BIOGRAFIA

W 2007 roku ukończyłem liceum ogólnokształcące w Pile, a moim pierwszym wyoborem drogi kształcenia był kierunek fizjoterapia. Po ukończeniu studiów pracowałem przez 5 lat w ośrodkach rehabilitacji dla dzieci z chorobami centralnego układu nerwowego. Był to dla mnie czas zetnkięcia się z ludzkim cierpieniem oraz uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka. Myślę, że ten okres życia nauczył mnie wiele pokory, empatii oraz wrażliwości.

Z zamiłowania jestem muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek oraz realizatorem dźwięku jednak te słowa mnie nie definiują. Piszę piosenki i za ich pomocą komunikuję się ze światem. Za swoje sukcesy w tym zakresie poczytuję sobie wyróznienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA w Łodzi, Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Sulęczynie, Nagrodę Starosty Pilskiego w dziedzinie Kultury, tytuł Osobowości Roku 2020 Głosu Wielkopolskiego w dziedzinie Kultura oraz Nagroda Prezydenta Miasta Piły w dziedzinie Kultury.

Od 2012 roku prowadzę kanał na youtube na którym dzielę się z internautami swoją twórczością muzyczno-literacką. W swoich tekstach staram się zaprosić odbiorcę do swojego wewnętrznego świata pełnego idealistycznych natchnień, poszukiwania własnej drogi, nadziei, piękna, dobra, miłości, ale przede wszystkim Boga.

Moją drugą miłością oprócz muzyki są sztuki plastyczne. Ukończyłem Wielkopolską Szkołę Fotografii oraz studia podyplomowe z Projektowania Graficznego na UAP w Poznaniu. Z tą dziedziną związałem swoje zycie zawodowe pracując jako Grafik w firmach produkcyjnych. Obecnie jestem studentem Wydziału Artystycznego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Jestem twórczą osobą o otwartym umyśle, a moja naturą jest ciągłe poszukiwanie. Czytam literaturę z zakresu filozofii, psychologi oraz nauk teologicznych próbując odpowiedzieć sobie na nurtujące mnie pytania o sens własnej egzystencji. W tym celu podjąłem naukę w Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii w Warszawie.

Na codzień zawodowo zajmuję się szeroko rozumianą cyfrową twórczością graficzną od fotografii przez projektowanie graficzne po grafikę 3d i animację. Jeśli uważasz, że razem możemy zrobić coś wartościowego - zapoznaj się z portfolio, zadzwoń lub napisz :)

Serdecznie zapraszam.